2012 m. kovo 1 d., ketvirtadienis

Usain Bolt. Nustojęs linksmintis, sunkiai besitreniruojantis ir pasiruošęs bėgti 9.40s

  Niekam ne paslaptis, kad greičiausias pasaulio žmogus Usain Bolt - ne tik pasaulio rekordininkas, bet ir laukiamas vakarėlių svečias. Apie tai, kad jamaikiečiui pasiekti dar geresnių rezultatų trukdo toks gyvenimo būdas, kalbėjo ir legendinis sprinteris Michael Johnson. Pasak jo, jei Usain Bolt susiimtų, pradėtų ypač tikslingai, atkakliai ir kruopščiai treniruotųsi, kaip tai daro kiti pasaulinio lygio atletai, jamaikietis būtų pajėgus dar bent po kartą pagerinti 100m ir 200m rekordus. Usain Bolt yra sakęs, kad jis pasiryžęs bėgti 100m per 9.40s. M.Johnson tuomet į tai atsakė: „Tai yra realu tuomet, jei jis laikysis treniruočių ritmo ir į darbą pradės žiūrėti labai rimtai“. Taigi, atėjo Olimpiniai metai ir šis tas Usain Bolt gyvenimo ritme pasikeitė. Tačiau kas? Būtent į šį klausimą ir bandysiu atsakyti.
  Bene geriausiai dabartinę U.Bolt nuotaiką apibūdina jo tėtis, Wellesley Bolt, apylinkėse vadinamas tiesiog Gideon: „Aš niekada nemačiau jo tokio. Dabar jis treniruojasi daug rimčiau nei kada nors iki šiol. Jis tik treniruojasi ir yra labai susikaupęs <...> Kiti jo priešininkai, Asafa Powell ir Tyson Gay, turi treniruotis labai sunkiai, kad galėtų palaikyti tokią pat formą kaip ir Bolt. Tačiau Usain dabar dirba su Yohan Blake, pasaulio 100m čempionu, ir jis jį labai spaudžia. Usain Bolt planuoja Londone bėgti 9.40 ar kažką panašaus“.
  Leiskite priminti, kad dabartinis pasaulio 100m rekordas yra 9.58 sekundės. Tačiau ir pats Bolt yra sakęs, kad tiki, jog 9.40s yra trumpiausias laikas, per kurį žmogaus kūnas gali įveikti 100m.
  Informacija apie Bolt treniruočių metodus viešai neskelbiama, žinoma tik tai, kad Bolt ir toliau treniruoja jau 7 metus tai darantis Glen Mills, didelis autoritetas Bolt‘ui ne tik sporte, bet ir gyvenime. Neabejotina, kad treniruočių draugas Yohan Blake, 22-iejų metų atletas, vienas iš perspektyviausių sprinterių pasaulyje, galintis po keleto metų ar net greičiau pakeisti U.Bolt, taip pat daro nemažą įtaką greičiausiam pasaulio žmogui, pastarąjį ne tik nuolat palaiko, bet ir spaudžia, neleidžia atsipalaiduoti.
  Retoriškai galime klausti, jei Bolt pasiekdavo tokių aukštų rezultatų per daug rimtai nežiūrėdamas į treniruotes ir nevengdamas pasilinksminti iki paryčių naktiniuose klubuose, ko galime tikėtis, kai jis pradėjo sunkiai treniruotis, metė senąjį gyvenimo būdą ir turi ambicijų bėgti taip greitai, kaip tik fiziologišksi gali žmogaus kūnas? Ar įmanoma, kad Londone, 100 metrų rungties švieslentėje, šalia Usain Bolt vardo išvysime skaičius 9.40? Atsakymo laukti liko nei daug, nei mažai – rugpjūčio 4 dienos ryte, greičiausi pasaulio sprinteriai dar kartą stos į takus išsiaiškinti, kuris turės teisę vadintis Olimpiniu čempionu ir greičiausiu žmogumi pasaulyje.


© Tomas Lekavičius. 2012

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą